DUO-STICK 2w1 - Cashmere - polecany przez wizażystów

Cashmere Contouring

DUO-STICK 2w1

Wizażystka Agnieszka Bil-Jabłońska / blog Agowe Petitki

Konturowanie twarzy to nic innego jak korekta jej owalu i poszczególnych elementów za pomocą jasnego i ciemnego koloru.

Trzymamy się tu trzech zasad:

1. jasne i błyszczące uwypukla i powiększa
2. ciemne i matowe chowa i zmniejsza
3. prostopadłe i skośne linie wydłużają, zaś poziome poszerzają

JAK KONTUROWAĆ TWARZ?

Wyróżniamy dwie techniki konturowania: na sucho i na mokro. Dziś skupimy się na technice konturowania twarzy na mokro. Zapraszam na recenzję Duo-Sticka marki Cashmere.

DUO-STICK 2W1 CASHMERE CONTOURING

Perfekcyjnie modeluje twarz poprzez podkreślenie jasnym lub ciemnym kolorem poszczególnych partii twarzy. Lekka kremowa konsystencja pozwala na łatwą aplikację oraz dokładne blendowanie nałożonej warstwy, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt doskonale wymodelowanej twarzy. Jasna końcówka perfekcyjnie rozświetli i podkreśli, a ciemna pomoże optycznie zmienić proporcje twarzy lub ukryć mankamenty. Nie pozostawia smug.

Duo-Stick 2w1 Cashmere Contouring to nic innego jak sztyft do twarzy o dwóch końcówkach: jasnej i ciemnej. Występuje w jednej, uniwersalnej tonacji kolorystycznej. Szczególnej uwadze polecam ciemny sztyft, uwielbiam kosmetyki do konturowania, które nie mają w sobie ciepłych tonów.

Sztyfty są dość plastyczne, ale ich konsystencja nie jest luźna czy zbyt mokra, dzięki czemu nasze konturowanie jest trwałe. Formuła, dość zwarta i nietłusta, idealnie sprawdza się przy konturowaniu twarzy.

Sposób użycia: Jasny kolor nakładaj i rozcieraj lekko na wybranych partiach twarzy, które chcesz rozświetlić i uwypuklić: np. na policzki, zewnętrzne krawędzie łuku brwiowego, u nasady nosa oraz nad górną wargą i na brodzie. Ciemny kolor nakładaj pod kości policzkowe, na zewnętrzną krawędź czoła i na żuchwę, modelując pożądany kontur twarzy.

JAK MODELOWAĆ TWARZ PRZY POMOCY DUO-STICKA CASHMERE?

Podczas nakładania podkładu i korektora automatycznie spłaszczamy twarz i mimo iż jest wygładzona i wyrównana, to brakuje jej trójwymiarowości, którą przywraca właśnie konturowanie.

Dzięki Duo-Stickowi Cashmere możemy uwypuklić nasze atuty i ukryć to, co w naszej twarzy nie jest atrakcyjne. Modelowanie za pomocą bronzera i rozświetlacza pomaga wyszczuplić lub poszerzyć twarz, możemy ją także wydłużyć lub skrócić, zmodyfikować kształt nosa lub uwydatnić kości policzkowe.

Jeśli nasza twarz nie wymaga korekcji kształtu, możemy zastosować klasyczne zasady konturowania. Przyciemniamy przy pomocy ciemniejszej końcówki Duo-Sticka Cashmere wszelkie wgłębienia: linię żuchwy, boki nosa, skronie, czoło u nasady włosów oraz miejsca pod kościami policzkowymi.

Rozjaśniamy zaś wszystkie uwypuklenia: miejsca nad kościami policzkowymi i nad ustami, szczyt nosa, łuki brwiowe czy środek brody. Możemy zaaplikować jasny kolor również na bruzdy nosowo-wargowe. Po nałożeniu Duo-Sticka sięgamy po pędzel syntetyczny lub gąbeczkę i starannie rozcieramy wszystkie linie tak, by zatrzeć wszelkie granice między kolorami. Całość utrwalamy sypkim pudrem.